Droom jij ook van jouw eigen urban jungle in huis, maar heb je geen idee hoe je al deze groene vrienden moet verzorgen? Geen zorgen, met onze gratis online kamerplantencursus komt jouw groene droom uit!
Herkomst
Bekermalva (Lavatera trimestis) groeit van nature in het Middellandse Zeegebied en in Azië.
Kenmerken
Deze éénjarige plant bloeit met bekervormige bloemen in diverse kleuren, die wel 10 cm in doorsnede kunnen zijn. Het is familie van het Kaasjeskruid en de Hibiscus en vormt de herkenbare zaaddozen. Door steeds de uitgebloeide bloemen weg te halen worden er geen zaaddozen gevormd en gaat de bloei langer door, tot ver in de herfst. Deze Bekermalva wordt ook wel Grootbloemige Lavatera genoemd. De opvallende bloemen trekken bijen en vlinders aan. Zowel de bloemen als de bladeren van alle Malva's zijn eetbaar.
Deze eetbare bloeiende plant is ook heel geschikt voor in een Voedselbos en vergroot daarin de biodiversiteit.
Verzorging
Bekermalva kun je vanaf begin maart tot half april zaaien onder glas of binnenshuis in een zaaibak. Wanneer de planten groot genoeg zijn kunnen ze in potten worden gezet en na half mei buiten worden uitgeplant. Vanaf half april tot half mei kun je ze ook direct buiten op een zaaibed uitzaaien. Meestal zijn ze 5-6 weken na het zaaien groot genoeg om ze te kunnen uitplanten op de plaats van bestemming. Ze stellen weinig eisen aan de grondsoort en bloeien het beste op een lichte plaats. Deze bekermalva is niet winterhard maar kan toch terugkomen door spontane uitzaai. Leuk in een gemengde border of natuurtuin.
Extra informatie
Iedere plant groeit en bloeit op zijn eigen manier en zal per seizoen en per plant verschillen.
De getoonde plant kan afwijken qua vorm en maat van de aankoop in de winkel of webshop.
Merk | Intratuin |
Serie | intratuin budget |
Plantafstand (cm) | 50 |
Aantal (per m²) | >15 |
Vorstbestendig | Niet vorstbestendig |
Plantsoort | Tweejarig |
Bloeiperiode | Juli, Augustus, September |
Lengte (cm) | 10,5 |
Latijnse plantennaam | Malope trifilda "Grandiflora" |
Grondsoort | Intratuin bemeste tuingrond |
Tips bij het planten | Jonge plantjes na ontkiemen verplanten als ze 5 à 6 weken oud zijn. |
Planttijd | buiten uitplanten na half mei |
Water geven uitleg | vooral na opkomst en na verplanten water geven |
Bloeikleur volgens kweker | Bloemen in roze, paars en wit |
EAN | 8717263350590 |
Hoogte (cm) | 15,24 |
Maximale groeihoogte (cm) | 120 |
Bladkleur volgens kweker | Groen |
Bladkleur | Groen |
Bestuiving | Insecten |
Bloeikleur | Diverse kleuren |
Standplaats | Zon, Halfschaduw |
Aantrekkelijk voor | Vlinders, Bijen |
Water geven | Regelmatig |
Consumptie | Eetbaar |
Plantdiepte (cm) | 0,2 |
Geur | Zonder geur |
Type | bloemenzaad |
Giftig | Niet giftig |
Groenblijvend | Niet groenblijvend |
Bloeiend | Wel bloeiend |
Geschikt voor | Buiten |
Bloeiwijze | Enkele bloem |
Breedte (cm) | 0,05 |
Bloeiperiode | Zomer |
Afmetingen (cm) | 10,5 x 0,05 x 15,24 |
Plantennaam | Trechtermalva |